Skuteczne oczyszczanie organizmu

Wątroba to organ, który można nazwać oczyszczalnią naszego organizmu. To właśnie do wątroby trafiają wszystkie toksyny, które przyjmujemy z pokarmem i wodą, a także spora część tego, co dostaje się do naszego układu oddechowego. Wątroba jest organem, który posiada zadziwiające zdolności do samoregeneracji, jednak wieloletnia ekspozycja na toksyny może skończyć się marskością wątroby lub nawet nowotworem tego narządu.

Choroby wątroby są tym groźniejsze, że w początowych stadiach rozwoju tak naprawdę nie dają żadnych objawów: kiedy zauważymy jakieś niepokojące symptomy i postanowimy udać się do hepatologa, może się okazać, że nasza wątroba jest już w stadium zaawansowanej marskości wątroby i jedyne rozwiązanie to chemioterapia. Można jednak zapobiec tego rodzaju scenariuszom poprzez codzienną ochronę wątroby. Wbrew pozorom, wcale nie jest to trudne i nie wymaga specjalnie dużych nakładów finasowych.

Zobacz: Oczyszczanie organizmu – oczyszczanieciala.net.pl

Ochrona wątroby, czyli leczenie ziołami to nie zawsze pseudomedycyna

Jak wiadomo, lekarze często z przekąsem wypowiadają się na temat tzw. medycyny naturalnej, ziołolecznictwa i tym podobnych. Trudno im się dziwić, ponieważ skuteczność wielu ziół reklamowanych jako niemal cudowne środki nigdy nie została dowiedziona. Tak się jednak składa, że w przypadku ochrony wątroby sytuacja przedstawia się całkiem inaczej. Wiemy z całą pewnością, że istnieją co najmniej trzy składniki, które na pewno posiadają właściwości ochronne lub wspomagające pracę wątroby (ochrona i wspomaganie działania wątroby to nie to samo). Są to: ziele karczocha, silimaryna, która zawiera się w Ostropeście Plamistym oraz fosfolipidy sojowe  – jeden ze znanych specyfików na wątrobę, którego skład opiera się na fosfolipidach sojowych uzyskał nawet status leku, a nie suplementu diety.

Pojedyncze zioła czy mieszanki ziołowe?

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule tego podrozdziale zależy tak naprawdę od jakości konkretnej mieszanki ziół. Na rynku jest dostępnych sporo specyfików, które według zapewnień ich producentów na przykład wspomagają oczyszczanie wątroby, jednak bardziej dokładna analiza ich składu każe wątpić w te zapewnienia.

Inaczej jest w przypadku preparatu Hepa Vitale. Mamy tutaj do czynienia z mądrze skomponowaną mieszanką trzech ziół: Ostropestu Plamistego, Babki Płesznik oraz Czarnuszki Siewnej. Co ważne, nie jest to preparat stricte „wątrobowy“. Zadaniem Hepa Vitale jest kompleksowa detoksykacja organizmu.

Jest to preparat unikatowy ze względu na jego skład. Bardzo często specyfiki przeznaczone do detoksykacji organizmu składają się tylko i wyłącznie ze składników o działaniu oczyszczającym. W przeciwieństwie do preparatów tego rodzaju, Hepa Vitale zawiera również Ostropest Plamisty, będący źródłem sylimaryny, która działa ochronnie na komórki wątroby i wspiera proces ich regeneracji. Mamy tu więc do czynienia z detoksykacją aktywną – poprzez działanie Babki Płesznik oraz Czarnuszki Siewnej – oraz z detoksykacją pasywną, albo inaczej mówiąc z ochroną oraz wsparciem procesu regeracji wątroby, przez co odzyskuje ona pełnię swojego potencjału detoksykacyjnego. Należy pamiętać o tym przed zażywaniem jakiegokolwiek suplementu mającego za cel proces detoksykacji organizmu: pierwszym krokiem i podstawą każdej detoksykacji jest zdrowa, sprawnie działająca wątroba.

Czytaj też: Sposoby na skuteczny detoks wątroby

2 Responses to Skuteczne oczyszczanie organizmu

  1. Fred pisze:

    Są różne sposoby, ale według mnie najlepszy sposób na oczyszczanie organizmu to przede wszystkim mieszanki ziołowe. Pojedyncze zioła, nawet te najsilniejsze, nie będą tak skuteczne na detoks. Zwłaszcza, że zioła oddziałują wzajemnie na siebie i pozwala to na zwiększenie efektów.

  2. Sven pisze:

    Dobra jest opisywana tutaj Hepa Vitale. Na wątrobę nie ma lepszych ziół, bo wystarczy spojrzeć na skład. Jeśli nie ściemniają, a pewnie mieli już z 5 kontroli zleconych przez „kochaną konkurencję” to mają w składzie dokładnie wszystko, co jest potrzebne do tego, żeby oczyszczanie wątroby miało sens.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *